O projekcie

Kampania „PGNiG Bezpiecznie nad wodą" to ogólnopolski projekt edukacyjny, w tym roku odbędzie się jego III edycja. Szeroko pojęta kultura wypoczynku, na którą składa się bezpieczeństwo, ekologia, sport i zdrowy tryb życia to najważniejsze przesłanie kampanii.

W ramach projektu „PGNiG Bezpiecznie nad wodą 2009" odbył się Żeglarski Puchar Polski Delphia Cup. Akcja była kontynuacją działań  pod hasłem „PGNiG Bezpieczne Mazury 2008".

Główną ideą kampanii jest upowszechnianie informacji na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego zachowania się na wodzie, a także popularyzacja postaw proekologicznych ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska w trakcie wypoczynku nad wodą, a także sportu i zdrowego stylu życia.

Główne cele projektu to:

 • promocja bezpiecznego zachowania się na akwenach wodnych, w tym zasady bezpiecznej kąpieli i bezpiecznej żeglugi
 • promocja aktywnego wypoczynku
 • promocja sportu i zdrowego stylu życia
 • promocja działań i postaw proekologicznych
 • promocja żeglarstwa jako sportu odpowiedzialnego, promującego edukację w zakresie bezpiecznego zachowania się na wodzie

Kampania „PGNiG Bezpiecznie nad wodą 2010" ma charakter weekendowych pikników rodzinnych organizowanych w sześciu miejscowościach:

 • Mikołajki 3-4 lipca
 • Sopot 17-18 lipca
 • Solina gm. Polańczyk 31 lipca -1 sierpnia
 • Kołobrzeg 7-8 sierpnia
 • Gdynia 14-15 sierpnia
 • Mrągowo 21-22 sierpnia

Podczas sobotnich koncertów wystąpią znane gwiazdy, m.in. Ania Wyszkoni, Monika Brodka, Afromental, Feel i Zakopower.

Partner Główny - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA

Patronat Honorowy - Adam Giersz, Minister Sportu i Turystyki

Ambasadorami kampanii „PGNiG Bezpiecznie nad wodą 2010" są:

Wioślarska Czwórka Podwójna, złoci medaliści z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie - Adam Korol, Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski

Zbigniew  Kania - żeglarz, wielokrotny Mistrz Świata, olimpijczyk

Członkowie Reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn:

 - Artur Siódmiak - ostoja defensywy polskiego zespołu od wielu lat, autor najsłynniejszego rzutu w historii polskiej piłki ręcznej - „Rzutu Siódmiaka" podczas meczu z Norwegią na Mistrzostwach Świata w Chorwacji w 2009 r., który zadecydował o awansie Reprezentacji Polski do półfinału Mistrzostw Świata.

 - Sławomir Szmal - kapitan Reprezentacji, od wielu lat w czołówce bramkarzy, wybrany najlepszym zawodnikiem świata roku 2009 w plebiscycie Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej IHF.

 - Mariusz Jurasik - uznany za jednego z najlepszych skrzydłowych świata, przez wiele lat podpora czołowych klubów Bundesligi. W 2009 r. wrócił do Polski i już zdołał zdobyć z Vive Targi Kielce tytuł Mistrza Polski i Puchar Polski.

Kampanię wspierają: Delphia Yachts, Mazurskie WOPR, Sopockie WOPR, Grupa Falck i Polski Związek Żeglarski.

Organizatorem i pomysłodawcą kampanii jest żeglarz i promotor żeglarstwa, 9-krotny mistrz Polski, Adam Liszkiewicz.

Patronaty lokalne nad kampanią objęli Prezydenci oraz Burmistrzowie  władze miast, w których odbywają się pikniki: Piotr Jakubowski - Burmistrz Mikołajek, Jacek Karnowski - Prezydent miasta Sopot, Zbigniew Sawiński - wójt Gminy Solina, Janusz Gromek - Prezydent miasta Kołobrzeg,  Wojciech Szczurek - Prezydent miasta Gdyni oraz Otolia Siemieniec - Burmistrz Mrągowa.

 

ogrody zimowe konferencje mazury sklep jubilerski kosmetyki naturalne fotograf Olsztyn budowa kurnika


Sponsorzy
Patroni medialni
Patronaty lokalne
Partnerzy
strony internetowe olsztyn