Regaty

W ramach projektu organizowany jest cykl regat „PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia 24 Cup". Jest to cykliczna impreza w Polsce gromadząca z roku na rok coraz więcej zawodników. W poprzednim roku w sumie wystartowało około 190 zawodników. W Pucku zostały rozegrane Mistrzostwa Polski dla klas Delphia 24 One Design i Skippi 650. W celu przybliżenia widzom tajników regat, zmagania żeglarzy były komentowane przez Krzysztofa Baranowskiego i Pawła Pochwałę.

Na jachtach klasy Delphia 24 ścigają się czołowi polscy zawodnicy regatowi: Zbigniew Kania (wielokrotny Mistrz Świata i olimpijczyk), Tomasz Stańczyk (dwukrotny olimpijczyk, wielokrotny Mistrz Polski w klasie 470 i 49er, trener niemieckiej kadry olimpijskiej w klasie 470), Wacław Szukiel (olimpijczyk w klasie Finn), Piotr Kowalewski (najlepszy zawodnik w olimpijskiej klasie Tornado, wielokrotny Mistrz Polski, brązowy medalista Mistrzostw Świata w klasie Fun Race) i Andrzej Czapski (były czołowy polski żeglarz w klasie Finn).

Imprezy „PGNiG Bezpiecznie nad wodą Delphia Cup" są najważniejszymi regatami w klasie regatowej Delphia 24 One Design. Wyniki regat liczone są do punktacji Pucharu Polski.

W tym roku podczas pikniku w Gdyni odbędą się Mistrzostwa Polski dla klasy Delphia 24 One Design.

 

ogrody zimowe konferencje mazury sklep jubilerski kosmetyki naturalne fotograf Olsztyn budowa kurnika


Sponsorzy
Patroni medialni
Patronaty lokalne
Partnerzy
strony internetowe olsztyn